شاید برایتان پیش آمده که در اوقات فراغت خود عکس هایی که با گوشی موبایل خود ثبت کرده اید مرور کنید و از وضعیت نور ، کادر و سایر پارامتر های تصویر احساس رضایت نکنید. در این مقاله برترین برنامه های ویرایش عکس توسط گوشی و موبایل رو بتون معرفی می کنیم که هم رایگان هستند و هم  به صورت مشترک بروی اندروید و iOS قابل دسترسی هستند. پس وقت خلاقیت بروی عکس های قدیمی رسیده.


Snapseed
این برنامه متعلق به غول دنیای فناوری Google می باشد که  به صورت رایگان برای اندروید و iOS  در دسترس است که امکانات بسیاری در زمینه نوردهی و ابزار های مختلف رنگ ارائه می کند و نکته ویژه snapseed امکان اعمال ویرایش لایه ای بروی تصویر است.


Lightroom
نسخه عمومی این برنامه به صورت رایگان برای هر دو پلت فرم ارئه شده ولی برای دسترسی به تمامی امکانات باید هزینه ماهیانه 4.99 دلاری را پرداخت کنید.
 Adobe Lightroom نسخه دسکتاپ این برنامه برای عاکاسان حرفه ای بسیار کابردی و آشناست که نسخه موبایل آن نیز سعی کرده است امکاناتی نزدیک به نسخه کامپیوتر ارائه نماید، نکته قابل ذکر پر طرفدار بودن این برنامه در بین کاربران محصولات اپل است که بعلت همگامی با فضای ابری این کمپانی امکانات متمایز تری ارائه می نماید.


Adobe Photoshop Express
Adobe Photoshop Express  برای اندروید و iOS به صورت رایگان ارائه شده است ، این برنامه در بسیاری از ویژگی ها از جمله کنتراست و ویرایش رنگ عملکردی مشابه برنامه Lightroom دارد اما فاقد امکان همگام سازی با فضای ابری اپل است ولی در عوض ابزار های هیجان انگیزی در زمینه فیلتر ها و ساخت تصاویر دارد.


Photofox
این برنامه فقط بروی محصولات اپل با پلت فرم iOS قابل اجراست و عملکرد متمایزی در ابزار های مربوط به ویرایش پس زمینه تصاویر دارد و به این کاربرد معروف است.


PicsArt
نسخه محدود برنامه picxArt  برای اندروید و iOS  رایگان است ولی برای دسترسی به نسخه کامل آن باید هزینه سالیانه ی 48 دلاری پرداخت گردد.
این برنامه علاوه بر قابلیت های بسیار کاربردی در ویرایش تصاویر به علت پارامتر اشتارک گذاری به سبک اینستاگرام که از امکانات ویژه این برنامه است در میان کاربران شبکه اجتماعی پر طرفدار اینستاگرام بسیار محبوب است.

 

    
ارسال نظرات
مشاهده نظرات : 1 نظر
  • محمدتاریخ :  1400-03-28 13:01:21

    مطلب جالبی بود !
time:0.25342679023743 memory usage:10.5 mb